CFR Cluj, răpus de Universitatea Craiova

CFR Cluj a pierdut meciul de pe teren propriu disputat împotriva Universității Craiova, iar formația oltenească s-a apropiat la doar un titlu de echipa clujeană, care rămâne în fruntea clasamentului. Scorul final al meciului a fost de 2-3.

Echilibrul meciului s-a rupt încă din minutul 9, când jucătorul Universității Craiova, Koljic, a înscris cu un șut de la 16 metri. Au urmat zeci de minute în care clujenii au încercat să restabilească egalitatea, însă, în minutul 55, Mihăilă a majorat avantajul oltenilor la 2-0. Acest gol i-a trezit pe elevii lui Dan Petrescu. În minutul 60, Ciprian Deac a marcat primul gol pentru CFR Cluj, iar în minutul 70 Vinicius a restabilit egalitatea. Golul victoriei pentru craioveni a venit în minutul 88, prin reușita lui Cicâldău.

Acum, antrenorul Dan Petrescu trebuie să găsească cele mai bune soluții pentru a păstra până la finalul campionatului avantajul minim de care se mai bucură echipa sa.