Pages Navigation Menu

Sport in the City

Au făcut-o lată din nou. „U” Cluj a pierdut al patrulea meci la rând pe teren propriu în liga a doua

Universitatea Cluj a suferit al cincilea eşec din şapte meciuri în acest sezon al ligii secunde, după 1-2 cu Olimpia Satu Mare, pe teren propriu.

În meciul disputat marţi seara pe Cluj Arena, jucătorii lui Marius Popescu au făcut o primă repriză execrabilă, iar după 20 de minute de joc oaspeţii aveau deja două goluri avantaj pe tabelă, prin reuşitele lui Valter Heil şi Ionuţ Tătaru. „Şepcile roşii” s-au trezit abia în a doua repriză, atunci când de la cabine au ieşit nişte „copii” mult mai determinaţi. După doar două minute Răzvan Greu a redus din handicap, iar „U” s-a aruncat în atac după egalare. După ce Ursu a ratat o ocazie mare de gol, acelaşi atacant a avut şansa egalării dintr-o lovitură de la 11 metri, însă şutul său a fost parat de portarul Olimpiei.

Tinerii jucători de la „U” au părut afectaţi de această ratare şi până la final nu şi-au mai creat vreo ocazie importantă de gol, astfel că au rămas doar cu şase puncte în clasament, din 21 posibile.