Pages Navigation Menu

Sport in the City

FC Universitatea Cluj și-a aflat adversarul din primul tur al fazei naționale a Cupei României

Meciul de fotbal dintre Universitatea Cluj – Gloria Catina, disputat in 09.06.2017 la Baza Sportiva “Dan Anca”, din Cluj-Napoca. © FOTO Cristian Cosma / www.upfoto.ro

Echipa de fotbal Universitatea Cluj și-a aflat adversarul din primul tur al fazei naționale a Cupei României. Este vorba de echipa Voința Cetate.

Voința Cetate, din Bistrița-Năsăud, este o formație care în sezonul trecut a câștigat finala județeană a Cupei României, la penalty-uri, în dauna celor de la Voința Livezile. De asemenea, în ediția trecută, echipa bistrițeană a încheiat campionatul Ligii a IV-a pe locul secund, potrivit FCUniversitateaCluj.ro.

FC Universitatea Cluj este, la rândul ei, deținătoarea Cupei României, faza județeană, după ce, la începutul lunii iunie, a învins-o în ultimul act pe Gloria Cătina (7-0).

Partida dintre Universitatea Cluj și Voința Cetate este programată miercuri, 9 august, la ora 17:30, pe terenul din Orheiu Bistriței.