Clujul găzduiește turneul etapei din Campionatul Național de Rugby Feminin

Universitatea Cluj este în acest sfârșit de săptămână gazda etapei a VI-a din cadrul Campionatului Național de Rugby 7 feminin, senioare și junioare. Etapa se va disputa pe 1 octombrie la Cluj-Napoca, potrivit U-Cluj.ro.

 

Partidele sunt organizate în sistem turneu, fiecare cu fiecare, și vor începe de la ora 10:00 în Parcul Sportiv ,,Iuliu Hațieganu”.

.

La senioare lupta se va da între primele două clasate, CS Politehnica Iași și CS Agronomia, după ce etapa trecută a fost câștigată de CS Agronomia, care a relansat lupta la titlu. În schimb, la junioare Parohial Ștefan cel Mare și Sfânt nu va participa la această etapă și din această cauză va pierde toate partidele cu 5-0, precum și un punct în clasamentul general, anunță super-liga.ro.

 

Programul etapei a șasea este următorul:

Senioare:
CS Agronomia București – CS U Cluj
CS Politehnica Iași – CS Agronomia București
CS U Cluj – CS Politehnica Iași
CS U Cluj – CS Agronomia București
CS Agronomia București – CS Politehnica Iași
CS Politehnica Iași – CS U Cluj

Clasament general: 1. CS Politehnica Iași-52p, 2.CS Agronomia-48p, 3.CS U Cluj-20p.

Junioare:
Arieșul Mihai Viteazu – RC Gringos Transilvania
CSM Pașcani – CS Agronomia București
Arieșul Mihai Viteazu – CSM Pașcani
CSM Pașcani – RC Gringos Transilvania
CS Agronomia București – Arieșul Mihai Viteazu
RC Gringos Transilvania – CS Agronomia București

Clasament general: 1.CSM Pașcani-58p, 2.CS Agronomia-51p, 3.Arieșul Mihai Viteazu-38p, 4.RC Gringos Transilvania-33p, 5.Parohial Ștefan cel Mare și Sfânt-20p

Comentarii

comentarii

Related articles

Comments

Share article

Latest articles

Newsletter

[tdn_block_newsletter_subscribe description="U3Vic2NyaWJlJTIwdG8lMjBzdGF5JTIwdXBkYXRlZC4=" input_placeholder="Your email address" btn_text="Subscribe" tds_newsletter2-image="753" tds_newsletter2-image_bg_color="#c3ecff" tds_newsletter3-input_bar_display="row" tds_newsletter4-image="754" tds_newsletter4-image_bg_color="#fffbcf" tds_newsletter4-btn_bg_color="#f3b700" tds_newsletter4-check_accent="#f3b700" tds_newsletter5-tdicon="tdc-font-fa tdc-font-fa-envelope-o" tds_newsletter5-btn_bg_color="#000000" tds_newsletter5-btn_bg_color_hover="#4db2ec" tds_newsletter5-check_accent="#000000" tds_newsletter6-input_bar_display="row" tds_newsletter6-btn_bg_color="#da1414" tds_newsletter6-check_accent="#da1414" tds_newsletter7-image="755" tds_newsletter7-btn_bg_color="#1c69ad" tds_newsletter7-check_accent="#1c69ad" tds_newsletter7-f_title_font_size="20" tds_newsletter7-f_title_font_line_height="28px" tds_newsletter8-input_bar_display="row" tds_newsletter8-btn_bg_color="#00649e" tds_newsletter8-btn_bg_color_hover="#21709e" tds_newsletter8-check_accent="#00649e" tdc_css="eyJhbGwiOnsibWFyZ2luLWJvdHRvbSI6IjAiLCJkaXNwbGF5IjoiIn19" embedded_form_code="YWN0aW9uJTNEJTIybGlzdC1tYW5hZ2UuY29tJTJGc3Vic2NyaWJlJTIy" tds_newsletter1-f_descr_font_family="521" tds_newsletter1-f_input_font_family="521" tds_newsletter1-f_btn_font_family="521" tds_newsletter1-f_btn_font_transform="uppercase" tds_newsletter1-f_btn_font_weight="600" tds_newsletter1-btn_bg_color="#dd3333" descr_space="eyJhbGwiOiIxNSIsImxhbmRzY2FwZSI6IjExIn0=" tds_newsletter1-input_border_color="rgba(0,0,0,0.3)" tds_newsletter1-input_border_color_active="#727277" tds_newsletter1-f_descr_font_size="eyJsYW5kc2NhcGUiOiIxMiIsInBvcnRyYWl0IjoiMTIifQ==" tds_newsletter1-f_descr_font_line_height="1.3" tds_newsletter1-input_bar_display="eyJwb3J0cmFpdCI6InJvdyJ9" tds_newsletter1-input_text_color="#000000" tds_newsletter1-input_border_size="eyJwb3J0cmFpdCI6IjEifQ=="]