Pages Navigation Menu

Sport in the City

FC Universitatea Cluj a învins Performanța Ighiu. Meciul s-a soldat cu incidente grave

Noul antrenor al Universității Cluj, Adrian Falub, a debutat cu o victorie importantă pe banca echipei studențești. Universitatea Cluj a câștigat cu scorul de 3-0 partida disputată pe teren propriu împotriva Performanței Ighiu.

Performanța Ighiu a beneficiat de un penalty, apărat de Albuț în minutul 16. Universitatea Cluj a deschis scorul în minutul 44, prin Takacs, care a șutat puternic în careul adversarilor.

Hațiegan a majorat diferența în minutul 63, iar Florescu a stabilit scorul final, 3-0. A existat și o încăierare la final, după ce Hațiegan l-a lovit, involuntar, pe Sporea, portarul oaspeților. Încăierarea s-a soldat cu două eliminări.