Pages Navigation Menu

Sport in the City

Echipa națională, foarte aproape de calificarea la Campionatul European de Tineret

Echipa națională de fotbal U21 a învins selecționata similară a Bosniei și Herzegovinei, scor 2-0, și e tot mai aproape de primul turneu final după 20 de ani. Partida de la Ovidiu a început echilibrat, fără vreo ocazie din partea celor două formații.

După un sfert de oră de joc, Adrian Petre a înscris cu o execuție la colțul lung. “Tricolorii” mici au înscris a doua oară prin Ianis Hagi în minutul 70. Astfel, România s-a impus cu 2-0 și e foarte aproape de participarea la un turneu final.

Pentru a se califica, România mai are nevoie de patru puncte din două meciuri. Partidele următoare sunt cu Liechtenstein și cu Țara Galilor.

România: I. Radu – Fl. Ștefan, Pașcanu, Ad. Rus, Boboc – Oaidă, Cicâldău  – Fl. Coman, I. Hagi, D. Man – Ad. Petre