Pages Navigation Menu

Sport in the City

FC Universitatea Cluj a obținut prima victorie în deplasare

FC Universitatea Cluj a demonstrat că rămâne una dintre candidatele redutabile la promovarea în Liga I. Clujenii au obținut prima victorie în deplasare, cu Farul Constanța, la capătul unei partide în care Universitatea Cluj a arătat că poate fi numită o mare echipă.

Scorul final a fost de 0-3, iar victoria este cu atât mai prețioasă cu cât Universitatea Cluj a fost nevoită să joace o oră în inferioritate numerică. Primul gol a fost marcat de Goga, din penalty, în minutul 7. Echilibrul jocului putea să se rupă în minutul 34, când Hațiegan a primit cartonaș roșu în urma unui fault comis la jumătatea terenului.

În ciuda dominării constănțenilor, cei care au înscris din nou au fost fost fotbaliștii Universității Cluj, prin Ursu, în minutul 55. Scorul final a fost stabilit de Florescu, în minutul 80.