Pages Navigation Menu

Sport in the City

CFR Cluj a spulberat-o pe FC Botoșani

CFR Cluj a obținut una dintre cele mai clare victorii din actuala ediție a Ligii I împotriva unei echipe puternice. Scorul cu care au câștigat clujenii în deplasarea de la FC Botoșani a fost de 5-1. Antrenorul Antonio Conceicao a recunoscut că a fost surprins de proporțiile scorului.

Scorul a fost deschis în minutul 10, printr-un autogol marcat de Chitoșcă, iar CFR avea deja 1-0. În minutul 28, scorul a devenit 2-0, ca urmare a unui șut al lui Culio. În repriza a doua, au marcat Păun, în minutul 54, Deac în minutul 69 și Omrani, în minutul 73. FC Botoșani a marcat golul de onoare în minutul 83, prin Ongenda.

FC Botoșani a suferit astfel cea mai severă înfrângere pe teren propriu de când evoluează în Liga I.