Pages Navigation Menu

Sport in the City

Meci de infarct în Gruia între CFR Cluj și FC Hermanstadt

Un meci de infarct a avut loc în Gruia între CFR Cluj și nou-promovata FC Hermanstadt. Scorul final a fost de 1-1, la finalul unui meci în care CFR Cluj a fost condusă, a ratat un penalty, clujenii au dat o bară, iar sibienii au scos de două ori mingea de pe linia porții.

Primul gol al partidei a fost marcat de Daniel Tătar, în minutul 29. Imediat, fotbaliștii CFR Cluj au pornit la atac, cu dorința de a restabili egalitatea, însă au ratat minim 10 ocazii de gol, într-un meci pe care l-au dominat autoritar. Singurul gol al clujenilor a fost marcat de George Țucudean, în minutul 77, după ce atacantul clujean a ratat un penalty. Meciul a evidențiat și două dintre rezervele CFR Cluj, Alex Ioniță și Claudiu Petrilă.

În ciuda semieșecului. CFR Cluj rămâne la șase puncte în fața FCSB, după ce Bucureștiul a făcut 1-1 în deplasare la Dunărea Călărași.