Pages Navigation Menu

Sport in the City

CFR Cluj, doar egal cu CSU Craiova

CFR Cluj a obținut un rezultat de egalitate, cu scorul de 0-0, în deplasare cu CSU Craiova. Deși clujenii au obținut doar un punct, acest rezultat pare să scoată echipa din Craiova din calculele pentru titlul de campioană.

Antrenorul echipei clujene, Dan Petrescu, a declarat că formația sa ar fi meritat victoria.

„Știam că presiunea e maximă pe Craiova, ar fi trebuit să câștige ca să se apropie de noi. Le-am spus jucătorilor că pierdem sigur dacă jucăm la 0-0. A fost o primă repriză echilibrată, doar cu ocazia mare a lui Bud.

Am controlat repriza secundă, am avut trei mari ocazii. Nu mă supăram dacă îmi spuneai înainte de meci că se termină 0-0, dar la final spun că am fi putut câștiga”, a declarat Dan Petrescu, pentru Telekom Sport.