•
  •
  •
  •

Atacantul echipei lui Dan Petrescu a luat acasă mingea cu care i-a învins pe cei de la Astana, 3-1, după ce kazahii deschiseseră scorul în minutul 4.

Ardelenii au sărbătorit în vestiar calificarea și, în frunte cu tehnicianul Dan Petrescu, i-au semnat lui Omrani mingea oficială de joc, pe care francezul a luat-o acasă. Nu înainte de a face câteva fotografii cu balonul și cu coechipierii.

Antrenorul campioanei s-a declarat mulțumit de jocul echipei sale, dar le-a transmis elevilor săi că trebuie să repete evoluția bună, dacă vor să treacă și de Maccabi Tel-Aviv.

” Degeaba am câștigat cu Astana, dacă nu trecem și de Maccabi. Trebuie să continuăm pe această linie și să facem un meci fantastic miercurea viitoare. La ultima fază, Arlauskis a făcut un miracol, nu știu cum a reușit să apere acel balon din doi metri. Sunt supărat pe acea fază, nu aveam voie să se întâmlpe așa…eram 7-8 jucători și a dat adversarul cu capul de lângă noi … Când am luat gol le-am zis: dacă dăm două goluri până la pauză, ne calificăm, altfel nu avem nici o șansă. Chiar dacă am luat gol, începusem bine. Avem program infernal, nu cred că vom avea zile libere vreodată. Trebuie să fim pregătiți, nu avem voie să nu fim concentrați sută la sută la următoarele meciuri”, a declarat Dan Petrescu, antrenorul CFR Cluj.

Sursa: Sports-Net Group