Pages Navigation Menu

Sport in the City

Care a fost secretul victoriei CFR Cluj cu FC Botoșani

Jucătorii CFR Cluj vor aborda cu un moral excelent returul cu Slavia Praga, acolo unde trebuie să întoarcă rezultatul de 0-1 din meciul tur, disputat la Cluj. Elevii lui Dan Petrescu au câștigat cu scorul de 4-1 partida cu FC Botoșani.

Eroul meciului a fost Ciprian Deac, care a înscris două goluri, în minutul 25 și în minutul 70, din penalty. De asemenea, în poarta celor din Botoșani au mai înscris Michael Pereira, în minutul 19, și Alexandru Păun, în minutul 37. Moldovenii au marcat în minutul 79, prin Cîmpanu.

Secretul echipei câștigătoare a fost reprezentat de un amestec echilibrat de jucători care au evoluat cu precădere în preliminariile Ligii Campionilor, precum Arlauskis, Camora și Ciprian Deac, jucători care se recuperează după probleme medicale, precum Pereira, și jucători care au fost folosiți până acum cu precădere în Liga I.