Pages Navigation Menu

Sport in the City

CFR Cluj a învins-o pe Universitatea Craiova

CFR Cluj a obținut trei puncte prețioase în confruntarea cu una dintre cele mai bune echipe din Liga I, Universitatea Craiova, antrenată de fostul selecționer, Victor Pițurcă.

După o primă repriză echilibrată, CFR Cluj a obținut victoria cu 2-0, cu goluri înscrise pe finalul meciului, grație sclipirilor a doi atacanți de mare clasă: Traore și Omrani. Primul a înscris în minutul 70, pentru a-i demonstra antrenorului Dan Petrescu faptul că merită încrederea investită în el la revenirea la CFR Cluj. cel de-al doilea gol a fost înscris în minutul 78, după ce un șut al lui Culio a fost respins de portarul Craiovei, Pigliacelli, apoi Omrani a reluat imparabil în plasă.

CFR Cluj își consolidează prima poziție din Liga I și s-a distanțat la patru puncte de Universitatea Craiova.