Pages Navigation Menu

Sport in the City

CFR Cluj a obținut trei puncte importante în meciul cu Rennes

CFR Cluj a obținut trei puncte importante în meciul din grupele Ligii Europa disputat împotriva francezilor de la Rennes. Singurul gol al partidei a fost marcat de Ciprian Deac, în minutul 9, iar, astfel, clujenii au câștigat cu scorul de 0-1.

Meciul a fost unul chinuit. Rennes a rămas în inferioritate numerică după ce portarul Mendy a fost eliminat în minutul 6. Locul său a fost luat de un portar de doar 16 ani, Bonet, care a greșit doar o singură dată.

Au urmat mari emoții, pentru că Rennes a primit un penalty, care, însă, a fost ratat de Niang. Rennes a mai avut un jucător eliminat, pe Camavinga. Lucrurile s-au mai echilibrat spre sfârșitul meciului, când a fost eliminat și Susic de la clujeni.

Dincolo de meci, rămân cele trei puncte din această partidă, care au dus CFR Cluj pe locul 2 în grupa din Liga Europa, cu un total de 6 puncte, după Celtic Glasgow, care a strâns 7 puncte.