Via Cluj TV: La meciul de retragere al lui Horia Tecău, Emil Boc a pus și el mâna pe rachetă

Sportivul Horia Tecău a intrat, pentru ultima dată, oficial, în calitate de jucător, pe un teren de tenis. Meciul care a marcat sfârșitul carierei sale de sportiv profesionist a avut loc vineri, 10 iunie, în Sala Polivalentă din Cluj-Napoca, în cadrul Sports Festival. Alături de fostul tenismen au fost prezente atât nume mari din lumea tenisului internațional, precum Ilie Năstase, Patrick Mouratoglou, Andrei Pavel și Simona Halep, cât și familiile și apropiații acestora, transmite Via Cluj TV.

Celebrul cuplu de prezentatori, Răzvan și Dani, a fost gazda fanilor clujeni, care, pe lângă tenisul jucat de unii dintre cei mai buni sportivi mondiali, au putut să se bucure și de un show inedit de acrobație.

În cea de-a doua parte a evenimentului, a intrat pe teren și primarul Clujului, Emil Boc, care a demonstrat că racheta de tenis nu îi pune probleme. De asemenea, tatăl lui Horia Tecău și cel al Simonei Halep au oferit, alături de fiii lor, un spectacol de tenis pentru publicul din BT Arena.

La final, Horia Tecău a invitat pe teren toți copiii prezenți în sală, pentru a face o poză cu acesta și pentru a primi autografe.

Comentarii

comentarii

Related articles

Comments

Share article

Latest articles

Newsletter

[tdn_block_newsletter_subscribe description="U3Vic2NyaWJlJTIwdG8lMjBzdGF5JTIwdXBkYXRlZC4=" input_placeholder="Your email address" btn_text="Subscribe" tds_newsletter2-image="753" tds_newsletter2-image_bg_color="#c3ecff" tds_newsletter3-input_bar_display="row" tds_newsletter4-image="754" tds_newsletter4-image_bg_color="#fffbcf" tds_newsletter4-btn_bg_color="#f3b700" tds_newsletter4-check_accent="#f3b700" tds_newsletter5-tdicon="tdc-font-fa tdc-font-fa-envelope-o" tds_newsletter5-btn_bg_color="#000000" tds_newsletter5-btn_bg_color_hover="#4db2ec" tds_newsletter5-check_accent="#000000" tds_newsletter6-input_bar_display="row" tds_newsletter6-btn_bg_color="#da1414" tds_newsletter6-check_accent="#da1414" tds_newsletter7-image="755" tds_newsletter7-btn_bg_color="#1c69ad" tds_newsletter7-check_accent="#1c69ad" tds_newsletter7-f_title_font_size="20" tds_newsletter7-f_title_font_line_height="28px" tds_newsletter8-input_bar_display="row" tds_newsletter8-btn_bg_color="#00649e" tds_newsletter8-btn_bg_color_hover="#21709e" tds_newsletter8-check_accent="#00649e" tdc_css="eyJhbGwiOnsibWFyZ2luLWJvdHRvbSI6IjAiLCJkaXNwbGF5IjoiIn19" embedded_form_code="YWN0aW9uJTNEJTIybGlzdC1tYW5hZ2UuY29tJTJGc3Vic2NyaWJlJTIy" tds_newsletter1-f_descr_font_family="521" tds_newsletter1-f_input_font_family="521" tds_newsletter1-f_btn_font_family="521" tds_newsletter1-f_btn_font_transform="uppercase" tds_newsletter1-f_btn_font_weight="600" tds_newsletter1-btn_bg_color="#dd3333" descr_space="eyJhbGwiOiIxNSIsImxhbmRzY2FwZSI6IjExIn0=" tds_newsletter1-input_border_color="rgba(0,0,0,0.3)" tds_newsletter1-input_border_color_active="#727277" tds_newsletter1-f_descr_font_size="eyJsYW5kc2NhcGUiOiIxMiIsInBvcnRyYWl0IjoiMTIifQ==" tds_newsletter1-f_descr_font_line_height="1.3" tds_newsletter1-input_bar_display="eyJwb3J0cmFpdCI6InJvdyJ9" tds_newsletter1-input_text_color="#000000" tds_newsletter1-input_border_size="eyJwb3J0cmFpdCI6IjEifQ=="]