Improvizațiile din lotul CFR Cluj au provocat deraierea echipei ardelene din cupele europene. CFR Cluj a fost umilită pe teren propriu de echipa norvegiană Tromso, cu un scor ce nu mai are nevoie de nici un comentariu: 0-5.
Heine Asen Larsen a marcat de două ori, în minutele 5 și 20. Isak Dahlqvist a marcat de trei ori, în minutele 27, 61 și 73.
În acest moment, calificarea norvegienilor în play-off-ul Ligii Conferinței nu mai poate fi pusă sub semnul întrebării. Singura necunoscută rămâne scorul din partida programată în Norvegia, săptămâna viitoare.
După evoluțiile înregistrate în primele meciuri din acest an, CFR Cluj pare condamnată să repete începutul de sezon de anul trecut, când clujenii au ajuns în zona retrogradării și au fost salvați de Daniel Pancu.

