Formația de volei masculin a Clubului Sportiv Universitatea Cluj va juca împotriva celor de la CSM București în cadrul etapei a treia din Divizia A1. ”Confruntarea va avea loc pe terenul echipei noastre, urmând a lua startul sâmbătă, 22 octombrie, începând cu ora 17:00, în Sala Sporturilor „Horia Demian”.
Echipa antrenată de Romeo Lotei vine după două partide disputate în deplasare, câștigând la Dej cu 3-0 și cedând în ultima etapă la Craiova cu 0-3. De celalată parte, CSM București are până acum tot o victorie și o înfrângere. În prima rundă, gruparea din capitală a pierdut la Arcada Galați cu 3-2, pentru ca ulterior să dispună acasă de Unirea Dej cu 3-1”, spun reprezentanții clubului clujean, potrivit U-Cluj.ro.
Prețul unui bilet este 10 lei, pensionarii și studenții beneficiază de 50% reducere, iar elevii au acces gratuit pe baza carnetului de elev. Cei care își vor achiziționa un bilet la meciul fetelor cu Medicina Târgu-Mureș (ora 14:00) vor putea urmări și această partidă, potrivit reprezentanților clubului.

