Antrenorul principal al CFR Cluj, Edward Iordănescu, a fost sarcastic cu detractorii echipei clujene după victoria cu Academica Clinceni.
„Ne-am întors cu patru puncte după două deplasări grele, cu FCSB și Clinceni. Ne așteptam la un meci foarte greu. Am făcut cinci schimbări în primul 11, am apelat la sistemul de rotație. Căldura, ora, toate le-am luat în calcul. Am intrat bine în joc, am marcat rapid, salut eficiența băieților.
Am mai avut alte ocazii pe care puteam să le valorificăm și să omorâm meciul mai repede. Din păcate, n-am luat decizia corectă, fie ultima pasă, fie la finalizare. Important e că rămânem pe primul loc.
Am văzut că sunt cronometrat și când stau pe bancă sau când îmi cade vreun nasture. De când am venit, echipa e la +11 puncte de FCSB și +15 față de Craiova. Am câștigat și un trofeu pe parcurs. Când am preluat CFR, se spunea că echipa e terminată. Hai să vedem în complexitatea ei problema atunci când analizăm aceste lucruri”, a spus Edward Iordănescu, într-un interviu televizat de Telekom Sport, la finalul partidei.

