Cum vrea Daniel Pancu să redreseze CFR Cluj

Noul antrenor al CFR Cluj, Daniel Pancu, are o misiune grea. El trebuie să redreseze o echipă aflată în derivă, care a ajuns din cupele europene pe un loc de baraj și care a ajuns deja la al treilea antrenor în acest sezon. Daniel Pancu a declarat că vrea să aplice la CFR Cluj aceeași filosofie pe care a utilizat-o la echipa națională de tineret.

”Nu putem da vina doar pe ghinion, sunt multe probleme. Inclusiv de organizare a jocului. Fiecare antrenor are modul lui. Am vorbit cu băieții. Va trebui să schimbăm ceva. Acest club are cultura de a juca direct, cu jucători puternici, buni la faze fixe. Nu mai sunt acei jucători, trebuie să alternăm. Nu sunt pe profilul celor care au câștigat campionate.

Nu e vorba doar de mentalitate, e vorba că sunt momente când se risipește energia. De aici apar dominările adversarilor. În plus, în fiecare joc, CFR a avut șansa să se ducă la două goluri. E cel mai important factor.

Sunt niște recorduri, la naționala de tineret am recordul de cele mai multe goluri marcate într-un meci, la Rapid am recordul de cele mai multe goluri, chiar dacă în Liga 3. O să mă uit să marcăm al doilea și al treilea gol”, a spus Daniel Pancu.

Nelu Varga anunță că va plăti toate datoriile CFR Cluj

Comentarii

comentarii

Related articles

Comments

Lasa un comentariu

Please enter your comment!
Prenume

Share article

Latest articles

Newsletter

[tdn_block_newsletter_subscribe description="U3Vic2NyaWJlJTIwdG8lMjBzdGF5JTIwdXBkYXRlZC4=" input_placeholder="Your email address" btn_text="Subscribe" tds_newsletter2-image="753" tds_newsletter2-image_bg_color="#c3ecff" tds_newsletter3-input_bar_display="row" tds_newsletter4-image="754" tds_newsletter4-image_bg_color="#fffbcf" tds_newsletter4-btn_bg_color="#f3b700" tds_newsletter4-check_accent="#f3b700" tds_newsletter5-tdicon="tdc-font-fa tdc-font-fa-envelope-o" tds_newsletter5-btn_bg_color="#000000" tds_newsletter5-btn_bg_color_hover="#4db2ec" tds_newsletter5-check_accent="#000000" tds_newsletter6-input_bar_display="row" tds_newsletter6-btn_bg_color="#da1414" tds_newsletter6-check_accent="#da1414" tds_newsletter7-image="755" tds_newsletter7-btn_bg_color="#1c69ad" tds_newsletter7-check_accent="#1c69ad" tds_newsletter7-f_title_font_size="20" tds_newsletter7-f_title_font_line_height="28px" tds_newsletter8-input_bar_display="row" tds_newsletter8-btn_bg_color="#00649e" tds_newsletter8-btn_bg_color_hover="#21709e" tds_newsletter8-check_accent="#00649e" tdc_css="eyJhbGwiOnsibWFyZ2luLWJvdHRvbSI6IjAiLCJkaXNwbGF5IjoiIn19" embedded_form_code="YWN0aW9uJTNEJTIybGlzdC1tYW5hZ2UuY29tJTJGc3Vic2NyaWJlJTIy" tds_newsletter1-f_descr_font_family="521" tds_newsletter1-f_input_font_family="521" tds_newsletter1-f_btn_font_family="521" tds_newsletter1-f_btn_font_transform="uppercase" tds_newsletter1-f_btn_font_weight="600" tds_newsletter1-btn_bg_color="#dd3333" descr_space="eyJhbGwiOiIxNSIsImxhbmRzY2FwZSI6IjExIn0=" tds_newsletter1-input_border_color="rgba(0,0,0,0.3)" tds_newsletter1-input_border_color_active="#727277" tds_newsletter1-f_descr_font_size="eyJsYW5kc2NhcGUiOiIxMiIsInBvcnRyYWl0IjoiMTIifQ==" tds_newsletter1-f_descr_font_line_height="1.3" tds_newsletter1-input_bar_display="eyJwb3J0cmFpdCI6InJvdyJ9" tds_newsletter1-input_text_color="#000000" tds_newsletter1-input_border_size="eyJwb3J0cmFpdCI6IjEifQ=="]